Artykuły
22-08-2016 02:28
PIERWSZY TAKI REJS – z Presley`em na wodzie i na scenie…
Dominik Górny

„W życiu artysty najważniejsze są trzy daty – narodzin, wydania pierwszego singla i śmierci" – powiedział Krzysztof Wodniczak, pomysłodawca pierwszego w dziejach wydarzeń „Poznaniacy pamiętają Presley`a" rejsu statkiem. Parafrazując te słowa, w rytmie „That`s All Right", zaśpiewajmy – w historii Poznania, już za kilka lat stanie się unikatową tradycja Rejsów z Presley`em.
Rejs rozpoczął się 15 sierpnia br., kilka bitów po godzinie 15. Wskazówka słońca jak ramię gramofonu, wskazywała właściwy czas na „Love me tender" i „It`s now or never". Popłynęliśmy...
Słuchaliśmy nagrań z płyty i grającego na żywo dziennikarskiego big bandu (szczególnie czułe dźwięki kontrabasu Kazimierza Millera i drapieżne nastroje gitary Zbyszka Ostrowskiego, która w ruchach jego dłoni była klasyczna jedynie nazwy). Wspominaliśmy, bo przecież pamięć jak piosenka, która przyspieszając rytm naszych serc staje się przebojem.
Rock and roll był obecny nie tylko na wodzie, ale i wieczorem, na „Scenie na Quadro" na Starym Rynku. Wtedy też usłyszeliśmy najbardziej ogniste szlagiery Presley`a w wykonaniu tych, którzy pamiętają. Z legendą Króla Rock and Rolla romansowała (jako pierwsza) Marianna Ćwiąkała i „Ostatnie Takie trio". Między tym, co pierwsze i ostatnie w naszych myślach i pragnieniach, jeszcze z plakatów grały i śpiewały takie nazwiska jak: Tomasz Dziubiński, Włodzimierz Janowski, Sławomir Jaślar, Grzegorz Kupczyk, Maciej Piotr, Chili Em, Cross Fire. Wiersz autorski wypowiedział Bogusław Graliński.
Are you lonesome tonight? Ależ skąd, nie byliśmy samotni tej nocy. Wydarzenie z cyklu „Poznaniacy pamiętają Presley`a" po raz kolejny pokazało nowe doznanie melodii kolorytu wyobraźni o tym jaki był Elvis, jego twórczość, marzenia – te spełnione i takie, które nigdy nie doczekały się wyśpiewania podczas tournee. Dobrze, że Poznań chce pamiętać... nie tylko legendarnie, ale współcześnie... że znajdują się ci, którzy wspierają takie inicjatywy jak Miasto Poznań i firma Aquanet, dziękim którym rejs i koncert mogły mieć określony – godny zapamiętania wymiar.
Dlaczego Presley był „Królem"? – bo nie nosił korony ze złota, tylko z piosenek. A te, które usłyszeliśmy podczas rejsu i koncertu miały w sobie blask rubinów i topazów – nie tylko takich, jakie możemy dziś podziwiać w miejscach poświeconych Presley`owi – zapewniam – „That`s All Right".

Autor zdjęć: Hieronim DymalskiKomentarze (1)
25-09-2016 17:47
QWER
Musiała to być wspaniała impreza.GRATULACJE, wszystkim organizatorom i wykonawcom. Bardzo żałuję, ze mnie tam nie było. Może spotkamy się za rok!!!
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
26-07-2017
Smakowicie, wesoło i rodzinnie
Zapowiadany na niedzielę 23. lipca Dziennikarski Piknik mamy już za sobą. Był tak dalece udany, było tak ...
26-07-2017
Cudze chwalicie...
Jak wiemy, przysłowia są mądrością narodów. W tym wypadku chciałbym sięgnąć po tytułowe: ...
20-07-2017
Dziennikarski Piknik
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w niedzielę 23.lipca, spotykamy się na polu biwakowym przy wejściu na ...
Najnowsze artykuły
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
23-09-2016
Z kobietą w tle - malarka Rozalia Nowak
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net