Artykuły
31-10-2015 00:06
Letnich wspomnień czar
Ryszard Bączkowski

Trzeba przyznać, że tegoroczne lato obdarowało nas wyjątkową ilością pięknych, słonecznych i ciepłych, a nawet upalnych dni. Może więc cieszyć, że nasze Stowarzyszenie nie zmarnowało okazji do tego, aby tę wyjątkową aurę pogodową wykorzystać dla działalności na rzecz naszych członków.
Z rozrzewnieniem wspominamy Dziennikarską Majówkę, która została opisana i podparta zdjęciami na stronie internetowej SDRP.

Patronat organizacyjny nad tą imprezą objęła Wiceprzewodnicząca Zarządu, Koleżanka Ola Lewandowska, która była również jej pomysłodawczynią . Na osobne wspomnienie zasługuje także bardzo udana impreza "Poznań z innej perspektywy". Tym razem popłynęliśmy statkiem wycieczkowym po Warcie w dół i w górę rzeki, oglądając miasto z perspektywy zupełnie innej niż na co dzień, a organizacją podzielili się inni członkowie Zarządu. Ponieważ susza zdążyła się już nieźle dać we znaki i poziom Warty drastycznie się obniżył, Kolega Dominik Górny zobowiązał się do załatwienia dodatkowej stopy wody pod kilem, tak aby rejs był możliwy, natomiast niżej podpisany przyjął na siebie odpowiedzialność za załatwienie na ten dzień słonecznej i ciepłej pogody.
O ile ten pierwszy wywiązał się ze swego zadania na szóstkę, o tyle niżej podpisany zdecydowanie przesadził: owszem , było bardzo słonecznie, ale temperatura mocno wykraczała ponad 30 stopni Celsjusza, co spowodowało, że niektórzy chętni, w ostatnim momencie z rejsu zrezygnowali.

A szkoda, bo na rzece nie odczuwało się tak bardzo upału, za to przeżycia związane z rejsem były tak wyjątkowe, że na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.
Planowane na wrzesień "Dziennikarskie grzybobranie", będziemy musieli niestety odłożyć do przyszłego sezonu, gdyż tegoroczna susza plany te pokrzyżowała
Warto podkreślić, że niezaprzeczalnym walorem tych imprez jest fakt, iż nie mają one charakteru imprez zamkniętych, dostępnych jedynie dla członków Stowarzyszenia. Biorą w nich udział nasi członkowie rodzin, oraz osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim, niezrzeszone w Stowarzyszeniu. A im liczniej, tym bardziej są one udane.
Zatem - do następnego razu!

Ryszard Bączkowski
Oddział Wielkopolski SDRP

Autor zdjęć: Aleksandra Lewandowska


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
13-01-2018
Noworoczne spotkanie członków Wielkopolskiego Oddziału SDRP - zaproszenie
Drogie koleżanki, szanowni koledzy  Kolejny już raz pożegnaliśmy stary i powitaliśmy nowy, tym ...
17-12-2017
Blue Note w coctailowo-świątecznym nastroju
W czwartkowy wieczór 14 grudnia 2017 r. w Jazz Club Blue Note w Poznaniu, trochę z początku nieśmiało, ...
09-12-2017
W cieple przyjaznych słów
W środę 6 grudnia 2017 r. w sali 121 Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku odbyła się ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net