Artykuły
14-05-2011 16:03
Wielkopolskie media lokalne – jakie są, jakie będą
-----

Okres transformacji ustrojowej w Polsce trwa już 22 lata. Zmieniliśmy się w tymczasie my, zmieniły się nasze zapatrywania na rolę mediów w życiu publicznym, społecznym, państwowym. Zmieniły się same media, przybyły nowe, powstały nowe nośniki. Żywiołowy rozwój mediów elektronicznych zrewolucjonizował rynek, przemienił postrzeganie świata, poszerzył możliwości przekazu, wykreował nowe zawody dziennikarskie. Rynek zmienił optykę odbioru tego co nam oferują media. Jedne funkcje ograniczył, inne wykreował i nadał im niespotykaną jeszcze kilka lat temu rangę i siłę.

 

Zmieniły się także media lokalne. Te ważne kiedyś, odeszły do lamusa historii. Powstawały nowe i także odeszły w niepamięć. Na ich miejsce niemal każdego dnia, tygodnia, miesiąca tworzą się kolejne. Czy ich rola jest wciąż taka jak kiedyś? Czy wypełniają misję tak jak wtedy, gdy przekaz pisany był jedynym? Czy jak wtedy, gdy doszło radio, czy jak wtedy gdy doszła jeszcze telewizja, czy też jak teraz, gdy wszystko to możemy odnaleźć w niewielkim urządzeniu elektronicznym jak telefon komórkowy, IPhone, iPad, interenet, czy fora społecznościowe.

 

9 czerwca 2011 w sali 121 Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Umultowskiej 89A odbędzie się konferencja nt. ,,Wielkopolskie media lokalne w III RP. Stan obecny i perspektywy rozwoju”. Jesteśmy jej współorganizatorami. Miło nam, że jednym z otwierających to ważne spotkanie będzie red. Jerzy Mianowski, prezes Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. Zapewne to ważne spotkanie otworzy Marszałek Województwa Wielkopolskiego, którego poprosiliśmy o patronat. Gospodarzem będzie prof. dr hab.Tadeusz Wallas – dziekan Wydziału.

 

Konferencja będzie jednodniowa. Składać się będzie z trzech części: naukowej podczas której swoje dociekania i dokonania ogłoszą naukowcy; panelu dziennikarskiego podczas którego dziennikarze zaprezentują tytuły prasowe, radiowe,telewizyjne i internetowe z Wielkopolski; panelu z udziałem prezydentów wielkopolskich miast: Gniezna, Kalisza, Konina, Leszna, Ostrowa Wlkp. i Piły, podczas którego szefowie samorządów zaprezentują swoje doświadczenia i oczekiwania.

 

Mamy nadzieję, że ta konferencja będzie pierwszą ale nie ostatnią. Postaramy się jeszcze przed zakończeniem kadencji na podobnej konferencji zaprezentować transformację mediów w Poznaniu, stolicy Wielkopolski.

 

Na spotkanie z lokalnymi mediami zapraszamy wszystkich chętnych. Poniżej publikujemy zaproszenie wraz z programem.


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
17-05-2018
Dziennikarskie Koziołki 2018
Od Ponad 30 lat o tej porze roku, Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ogłasza plebiscyt p.n. ...
15-05-2018
Ekumeniczna majówka
Po raz kolejny, jak co roku o tej porze, 6 maja spotkaliśmy się na zapowiadanej wcześniej ...
04-05-2018
Chris Jagger w Poznaniu
„Chris Jagger – All The Best" – tytuł najnowszej płyty tego legendarnego artysty, ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net