Artykuły
06-06-2011 21:54
Rozmawialiśmy o nas
-----

Zgodnie z zapowiedzią 31 maja w  Klubie Osiedlowym ,,Krąg” na Łazarzu odbyło się ogólne zebranie dziennikarzy – członków SD RP. Prawie 30 osób wysłuchało informacji Zarządu o działaniach od ubiegłorocznego spotkania. Mówiliśmy więc o ,,Medialnej dziesiątce Wielkopolski za rok 2010”, tegorocznych ,,Dziennikarskich Koziołkach”, przygotowaniach  do ważnego wydarzenia jakim będzie Konferencja ,,Wielkopolskie media lokalne w III RP. Stan obecny i perspektywy rozwoju”. Szczególnie ciepło mówiliśmy o wiodącym organizatorze tego spotkania w dniu 9 czerwca w Sali 121 na Morasku przy ul. Umultowskiej 89A czyli o Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.  Mamy nadzieję, że z licznym udziałem naszego środowiska dowiemy się o stanie lokalnych mediów w 22 lata od uzyskania pełnej wolności mediów. Wolne, czy może… podległe na przykład korporacjom. Interesujące będą informacje o przekształceniach i właścicielstwie mediów lokalnych.

Otwarte zebranie dziennikarzy było też okazją do wymiany myśli na temat regulaminów Dziennikarskich Koziołków i Nagrody im. Z. Beryta. Miejmy nadzieję, że nie będzie więcej nieporozumień.

Jedną z najbardziej sympatycznych informacji zebrania była ta, która mówiła, że w ciągu minionego półroczna w szeregi Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Poznaniu wstąpiło 8 osób w tym większość mająca poniżej 30 roku życia. Padł nawet wniosek o powołaniu Koła Młodych.

Mówiliśmy też o benefisach w roku 2011. Będziemy o nich na bieżąco informować.

Ryszard Sławiński


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
17-05-2018
Dziennikarskie Koziołki 2018
Od Ponad 30 lat o tej porze roku, Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ogłasza plebiscyt p.n. ...
15-05-2018
Ekumeniczna majówka
Po raz kolejny, jak co roku o tej porze, 6 maja spotkaliśmy się na zapowiadanej wcześniej ...
04-05-2018
Chris Jagger w Poznaniu
„Chris Jagger – All The Best" – tytuł najnowszej płyty tego legendarnego artysty, ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net