Artykuły
20-09-2011 08:36
Witamy po wakacjach
-----

Dwumiesięczna przerwa w pracy Zarządu Wielkopolskiego Oddziału naszegoStowarzyszenia zapewne wszystkim się przydała. Lato wprawdzie nas nie wprawiło w stan euforii ale to może dobrze, bo zatęskniliśmy za jakimś działaniem.

Na pierwszym powakacjach w dniu 6 września posiedzeniu Zarządu skupiliśmy się nad stowarzyszeniową jesienią. Po pierwsze zmieniliśmy termin ,,Medialnej 10-tki Wielkopolski”Gospodarzem imprezy będzie życzliwy nam Osiedlowy Klub ,,Krąg” na Łazarzu. Wkrótce roześlemy zaproszenia do redakcji, wydawnictw i dziennikarzy o wskazywanie kandydatówdo 10-tki. Podjęliśmy też kroki w celu poszerzenia listy sponsorów i dobrodziejów naszych przedsięwzięć.

13 września przewodniczący WO SDRP Ryszard Sławiński uczestniczył w zebraniu poznańskiego Klubu Starszych Dziennikarzy. Naszych seniorów poinformował o jesiennych zamierzeniach w pracy Zarządu oraz o sytuacji, niestety coraz marniejszej w środowisku dziennikarskim. Podniesiono m.in. problem stowarzyszeniowych składek. Przewodniczący zobowiązał się do podjęcia prac nad statutowym przemodelowaniem systemu opłacania składek na przyszłorocznym Walnym Zjeździe Stowarzyszenia.

Z satysfakcją pragniemy donieść, że zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Prasy Lokalnej do roli współorganizatora warsztatów dziennikarskich dla przedstawicieli prasylokalnej, które odbędą się w dniach 30 września do 2 października 2011 roku wośrodku „Termy Ślesińskie” w Ślesinie w powiecie konińskim. Jak informuje nas Jerzy Mianowski – prezes SPL podczas warsztatów odbędą się spotkania uczestników wredakcji „Przegląd Koniński” i Konińskiej Telewizji Informacyjnej. W drugim dniu warsztatówczyli 1 października Prof. dr hab. Jacek Sobczak opowie o ,,Nowych trendach w prawieprasowym i prawnych aspektach dziennikarstwa internetowego”. Zaplanowano teżspotkanie z przewodniczącym WO Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Ryszardem Sławińskim. Warsztaty będą atrakcyjne, bowiem władze Ślesina projekt przyjęły z wielką życzliwością a Jan Radzimski – szef ośrodka „Termy Ślesińskie” zaproponował rejs stateczkiem „Pawełek” po jesiennym szlaku jezior kanału Warta – Gopło.

23 września Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Teatrze Polskim w Poznaniu zainauguruje kolejny rok akademicki. Zostaliśmy na uroczystość zaproszeni w bardzo konkretnym celu. Uroczyście wręczymy pięciu młodym osobom legitymacje członkowskie naszego Stowarzyszenia. To kolejna grupa młodych ludzi chcących wstąpić do Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Dodajmy, że w przeciągu minionego roku do Wielkopolskiego Oddziału SD RP wstąpiło 10 osób, zczego większość nie przekroczyła trzydziestki.

W ciągu minionych dwóch lat mamy coraz żywsze kontakty z tzw. terenem. Odbyliśmy spotkania a także posiedzenie Zarządu w Koninie i Lesznie. 12 października na życzenie leszczyńskiego środowiska członek naszego Zarządu mec. Zbigniew Standar przeprowadzi szkolenie dziennikarzy na temat prawa prasowego i nowych aspektów funkcjonowania dziennikarstwa w Polsce. Zarząd podjął starania, by kolejne wyjazdowe posiedzenie odbyć jeszcze w tym roku w Gnieźnie.


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
17-05-2018
Dziennikarskie Koziołki 2018
Od Ponad 30 lat o tej porze roku, Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ogłasza plebiscyt p.n. ...
15-05-2018
Ekumeniczna majówka
Po raz kolejny, jak co roku o tej porze, 6 maja spotkaliśmy się na zapowiadanej wcześniej ...
04-05-2018
Chris Jagger w Poznaniu
„Chris Jagger – All The Best" – tytuł najnowszej płyty tego legendarnego artysty, ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net