Artykuły
15-12-2011 19:09
Wigilijne spotkanie na MTP
-----

Mamy w Wielkopolsce nową tradycję. Trzeci już rok z rzędu Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprasza środowisko dziennikarskie Poznania i Wielkopolski na podsumowanie targowego roku. Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich dr Andrzej Byrt poinformował nas o minionym, bardzo ważnym roku 90 – lecia powstania tego ważnego dla Poznania, Wielkopolski i kraju miejsca. Były podsumowania, dowody wdzięczności ludziom którzy tworzyli i tworzą tę Firmę, ale przede wszystkim informacja o nowych inicjatywach, przedsięwzięciach i dokonaniach. Także myśmy, czyli Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej –Oddział Wielkopolski opowiedzieli o minionym roku. Był ważny i interesujący. Przybliżyliśmy do nas a właściwie przywróciliśmy dziennikarskie środowiska z Leszna, Konina, Kalisza i Piły. Odbyliśmy w czerwcu bardzo ważną konferencję naukową wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na temat kondycji mediów lokalnych Wielkopolski. Przeprowadziliśmy ,,Dziennikarskie Koziołki” i Medialną Dziesiątkę Wielkopolski. Najważniejszym jednak jest to, że w ciągu roku , przyjęliśmy 20 nowych członków, młodych dziennikarzy dopiero wchodzących w zawód. Ważnym jest też i to, że na wigilijnym spotkaniu pojawili się licznie koledzy ze stowarzyszeń bratnich – Dziennikarzy Polskich i Dziennikarzy Katolickich oraz innych organizacji zawodowych dziennikarzy. Jesteśmy w Wielkopolskim Porozumieniu Dziennikarzy, które od 10 lat współdziała na wielu dla środowiska polach. O sprawach naszego stowarzyszenia mówił podczas spotkania przewodniczący Zarządu Oddziału Ryszard Sławiński, natomiast o Wielkopolskim Porozumieniu jego koordynator Krzysztof Wodniczak.

Niejako przy okazji Krzysztof Wodniczak na co dzień znany i ceniony krytyk muzyczny, naczelny redaktor kwartalnika „Brzmienia” Andrzejowi Byrtowi, Andrzejowi Wilowskiemu i Ryszardowi Sławińskiemu wręczył statuetki WODNIKA za współdziałanie na polu muzycznym. Naszemu szefowi Ryszardowi Sławińskiemu za „wieloletnie propagowanie Chopina”.


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
17-05-2018
Dziennikarskie Koziołki 2018
Od Ponad 30 lat o tej porze roku, Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ogłasza plebiscyt p.n. ...
15-05-2018
Ekumeniczna majówka
Po raz kolejny, jak co roku o tej porze, 6 maja spotkaliśmy się na zapowiadanej wcześniej ...
04-05-2018
Chris Jagger w Poznaniu
„Chris Jagger – All The Best" – tytuł najnowszej płyty tego legendarnego artysty, ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net