Newsy
26-07-2017 23:18
Smakowicie, wesoło i rodzinnie

Zapowiadany na niedzielę 23. lipca Dziennikarski Piknik mamy już za sobą. Był tak dalece udany, było tak sympatycznie, że aż trochę szkoda, że to już za nami. Ta część uczestników, która znała się od wielu lat, prawie natychmiast zintegrowała się z osobami nowo poznanymi, tak więc bardzo szybko atmosfera stała się nie tylko piknikowa, ale wręcz rodzinna. Tym bardziej, że zgodnie z naszym zaproszeniem, wszyscy uczestnicy stawili się ze swoimi bliskimi, a więc rzeczywiście rodzinnie. Byliśmy na to przygotowani więc konkursy z nagrodami przewidywały również udział dzieci, które wręcz stały się „łowcami nagród".

Wielkim zaangażowaniem wszystkich uczestników cieszył się konkurs gwary poznańskiej, prowadzony przez niżej podpisanego, czy konkurs „jaka to piosenka", który muzycznie poprowadził Marian Wiśniewski, ale chyba najwięcej śmiechu przyniosła brawurowo poprowadzona przez Olę Lewandowską zabawa z przeróżnymi nakryciami głowy, wyciąganymi w trakcie tańca na ślepo z worka. Wyjęte nakrycie głowy trzeba było natychmiast założyć, a ponieważ nie zawsze był to wytworny kapelusz, wesołości trudno się dziwić.

Wprawdzie konkursy i zabawy przygotowane były przez nas - organizatorów, ale red. Zygmunt Tomkowiak jak zwykle sympatycznie nas zaskoczył, gdyż i on przygotował konkurs z wiedzy o Poznaniu, który sam poprowadził i do którego ufundował nagrody.

Było również bardzo smakowicie, bo zarówno fantazyjne formy grillowania, jak i pyszności upieczone przez panie, wstawione do wspólnego stołu, naprawdę trudno było przecenić.

Bardzo dziękujemy Koledze Marianowi Wiśniewskiemu, gdyż dzięki jego oprawie muzycznej i przy pomocy śpiewników, okazało się, że całkiem nieźle potrafimy śpiewać. A skoro już o podziękowaniach mowa, to nie sposób pominąć Koleżankę Olę Lewandowską, gdyż swoim zaangażowaniem w organizację pikniku, pomysłowością i przygotowaniem mnóstwa rekwizytów dzięki którym tak wspaniale się bawiliśmy, przyczyniła się do sukcesu tej imprezy.

Natomiast tych, którzy z jakichkolwiek względów nie mogli skorzystać z naszego zaproszenia i wziąć udziału w pikniku, zapraszam do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej poniżej, autorstwa Piotra Kusego.

Ryszard Bączkowski

Newsy
13-01-2018
Noworoczne spotkanie członków Wielkopolskiego Oddziału SDRP - zaproszenie
Drogie koleżanki, szanowni koledzy  Kolejny już raz pożegnaliśmy stary i powitaliśmy nowy, tym ...
17-12-2017
Blue Note w coctailowo-świątecznym nastroju
W czwartkowy wieczór 14 grudnia 2017 r. w Jazz Club Blue Note w Poznaniu, trochę z początku nieśmiało, ...
09-12-2017
W cieple przyjaznych słów
W środę 6 grudnia 2017 r. w sali 121 Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku odbyła się ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net