Newsy
25-04-2017 23:11
Znaki Dobra

Konkurs dziennikarski zorganizowany pod auspicjami Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. 

Ideą konkursu jest promowanie dobra i przysparzanie go społeczeństwu na łamach wielkopolskich mediów. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród miało miejsce 21 kwietnia w gościnnych murach Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznej w Poznaniu współ organizatora konkursu. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilka redakcji wysyłając kilkadziesiąt publikacji. Kapituła powołana przez JM Rektora Uczelni prof. dr hab. Michała Iwaszkiewicza postanowiła uhonorować:

Nagrodę główną przyznano Franciszkowi Szklennikowi z Głosu Wągrowieckiego za tekst pt. Byłam niewolnicą” opublikowany w tymże tygodniku. Drugą nagrodę otrzymała Izabela Skorzybót za artykuł „Nie ma co się zastanawiać” zamieszczony w Życiu Gostynia. Natomiast trzecią nagrodę kapituła przyznała Annie Domagalskiej dziennikarce Głosu Wolsztyńskiego za publikację „Jaka jest kobieta, taka będzie rodzina, takie społeczeństwo” Wyróżniono też dwie osoby poza regulaminem. Nagrodę Rektora WSUS odebrała Karolina Kasprzak redaktorka z Filantropa Naszych Czasów za materiał „Młodzi wobec starości” zamieszczony w sierpniowym wydaniu miesięcznika. Z kolei Stowarzyszenie Prasy Lokalnej ufundowało nagrodę, którą zdobyła Anna Borczykowska za materiał „Pomóżmy Łukaszowi” zamieszczony w Głosie Wągrowieckim.

Uroczysta Gala miała miejsce z udziałem Wielkopolskich mediów, środowisk dziennikarskich i instytucji kultury. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Wielkopolski reprezentował Prezes Ryszard Bączkowski. Natomiast Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury” PTAAK” jego przewodniczący Krzysztof Wodniczak. Zaszczycili także swą obecnością Jerzy Jernas reżyser filmowy i telewizyjny i Kazimierz Miler Prezes Ogólnopolskiej Rady Zespołów Folklorystycznych. Sympatyczną i pożyteczną imprezę sprawnie z wrodzoną sobie gracją poprowadziła Grażyna Wrońska redaktorka Radia Merkury. Muzycznie zaś uświetnił znakomity artysta kabaretowy Przemek Mazurek

Zbigniew Ostrowski
ASPEKTY KULTURALNE

fot. Zbigniew OstrowskiNewsy
13-01-2018
Noworoczne spotkanie członków Wielkopolskiego Oddziału SDRP - zaproszenie
Drogie koleżanki, szanowni koledzy  Kolejny już raz pożegnaliśmy stary i powitaliśmy nowy, tym ...
17-12-2017
Blue Note w coctailowo-świątecznym nastroju
W czwartkowy wieczór 14 grudnia 2017 r. w Jazz Club Blue Note w Poznaniu, trochę z początku nieśmiało, ...
09-12-2017
W cieple przyjaznych słów
W środę 6 grudnia 2017 r. w sali 121 Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku odbyła się ...
Najnowsze artykuły
08-11-2017
Kordian
Refleksja Idealista i buntownik-Kordian dający serce
Witaj w moim ...
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net