Newsy
25-04-2017 23:11
Znaki Dobra

Konkurs dziennikarski zorganizowany pod auspicjami Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. 

Ideą konkursu jest promowanie dobra i przysparzanie go społeczeństwu na łamach wielkopolskich mediów. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród miało miejsce 21 kwietnia w gościnnych murach Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznej w Poznaniu współ organizatora konkursu. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilka redakcji wysyłając kilkadziesiąt publikacji. Kapituła powołana przez JM Rektora Uczelni prof. dr hab. Michała Iwaszkiewicza postanowiła uhonorować:

Nagrodę główną przyznano Franciszkowi Szklennikowi z Głosu Wągrowieckiego za tekst pt. Byłam niewolnicą” opublikowany w tymże tygodniku. Drugą nagrodę otrzymała Izabela Skorzybót za artykuł „Nie ma co się zastanawiać” zamieszczony w Życiu Gostynia. Natomiast trzecią nagrodę kapituła przyznała Annie Domagalskiej dziennikarce Głosu Wolsztyńskiego za publikację „Jaka jest kobieta, taka będzie rodzina, takie społeczeństwo” Wyróżniono też dwie osoby poza regulaminem. Nagrodę Rektora WSUS odebrała Karolina Kasprzak redaktorka z Filantropa Naszych Czasów za materiał „Młodzi wobec starości” zamieszczony w sierpniowym wydaniu miesięcznika. Z kolei Stowarzyszenie Prasy Lokalnej ufundowało nagrodę, którą zdobyła Anna Borczykowska za materiał „Pomóżmy Łukaszowi” zamieszczony w Głosie Wągrowieckim.

Uroczysta Gala miała miejsce z udziałem Wielkopolskich mediów, środowisk dziennikarskich i instytucji kultury. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Wielkopolski reprezentował Prezes Ryszard Bączkowski. Natomiast Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury” PTAAK” jego przewodniczący Krzysztof Wodniczak. Zaszczycili także swą obecnością Jerzy Jernas reżyser filmowy i telewizyjny i Kazimierz Miler Prezes Ogólnopolskiej Rady Zespołów Folklorystycznych. Sympatyczną i pożyteczną imprezę sprawnie z wrodzoną sobie gracją poprowadziła Grażyna Wrońska redaktorka Radia Merkury. Muzycznie zaś uświetnił znakomity artysta kabaretowy Przemek Mazurek

Zbigniew Ostrowski
ASPEKTY KULTURALNE

fot. Zbigniew OstrowskiNewsy
23-06-2017
Brama Poznania
Drogie Koleżanki, Szanowni Koledzy. Na zebraniu członków naszego Stowarzyszenia które ...
31-05-2017
Medal Labor Omnia Vincit dla Zbigniewa Ostrowskiego
Jestem bardzo wzruszony i zaszczycony. Tyle lat swoich działań związałem z Poznaniem i Wielkopolską. ...
16-05-2017
Dziennikarskie Koziołki 2017
Wydział Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 9 maja 2017 roku gościł ...
Najnowsze artykuły
16-02-2017
"Za dyskretnie uchyloną kurtyną" - Dariusz Bereski - aktor, reżyser i poeta
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
01-12-2016
Magiczna Galeria
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
23-09-2016
Z kobietą w tle - malarka Rozalia Nowak
Ludzie, którzy zostali obdarzeni nieprzeciętnym talentem ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2015 by LT Media Net